Pearl Jam z oficjalnym klipem do „Dance of the Clairvoyants”

Pearl Jam zagrają 13 lipca w Tauron Arenie Kraków. Jako gość specjalny pojawi się garage punkowa grupa White Reaper.

Pearl Jam z oficjalnym klipem do „Dance of the Clairvoyants”
fot. Danny Clinch

Zespół Pearl Jam zaprezentował oficjalny teledysk do singla „Dance of the Clairvoyants” – singla zapowiadającego nowy album „Gigaton”.

Po wizualizacjach z obrazami natury (“Mach I”) i wideo z udziałem muzyków (“Mach II”) fani Pearl Jam doczekali się oficjalnego klipu. Stanowi on połączenie dwóch dotychczasowych koncepcji, czyli ujęć widoków i stworzeń ze zdjęciami zespołu wykonującego piosenkę. Jak zdradzają muzycy to ich pierwszy oficjalny teledysk od 7 lat.

Jeff Ament wyjaśnia: – Trudno mi wyrazić, jak wielką dumę czuję z naszych nowych piosenek. Jak sami doskonale wiecie, spędziliśmy nad nimi dużo czasu i dzięki temu zyskaliśmy nowe możliwości. „Dance” okazało się perfekcyjną mieszanką eksperymentów i prawdziwej współpracy. Zbudowaliśmy świetną piosenkę. Ed napisał jeden z najlepszych tekstów w karierze, Matt zagrał zabójczo na perkusji. Czy wspomniałem o szalonej gitarze Mike’a i że Stone zagrał na basie? Otworzyliśmy nowe drzwi kreatywne i to bardzo ekscytujące!

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Rita Ora w prześwitującej bieliźnie! Niewiele pozostawiła wyobraźni

Singiel zapowiada album “Gigaton”, który “trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 27 marca 2020. Za produkcję płyty odpowiadają Josh Evans i Pearl Jam. Na krążek trafi 12 utworów.

“Gigaton” – lista utworów:

1. Who Ever Said
2. Superblood Wolfmoon
3. Dance of the Clarivoyants
4. Quick Escape
5. Alright
6. Seven O’Clock
7. Never Destination
8. Take The Long Way
9. Buckle Up
10. Come Then Goes
11. Retrograde12. River Cross

W 2020 Pearl Jam oficjalnie świętuje 30-lecie działalności. Jedenaście albumów studyjnych, setki wyjątkowych występów, oficjalnych wydawnictw koncertowych, legiony oddanych fanów na całym świecie. Grupa sprzedała ponad 85 mln egzemplarzy albumów, a w 2017 została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Reżyserem klipu jest Ryan Cory, który wspólnie z Derekiem Kleinem odpowiada również za zdjęcia. Produkcją zajęło się Evolve Studios, a producentami wykonawczymi wideo są Tim Bierman oraz Joel Edwards. „Dance of the Clairvoyants” to pierwszy od 7 lat oficjalny klip Pearl Jam.

„Gigaton” trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 27 marca 2020. To następca wydanego w 2013 r. „Lightning Bolt”.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Rihanna w prześwitującej bieliźnie i nowej fryzurze. Niezwykła metamorfoza!
– Jennifer Lopez w ogniu krytyki! „Dziesiątki ptaków zostało zabitych”

Dance of the Clairvoyants
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie