Elektryczne Gitary przedstawiają nowy utwór “Podróżnicze sny 2020”

Singiel zapowiada nowy krążek grupy!

Elektryczne Gitary przedstawiają nowy utwór!
fot. Radek Polak

Słynny zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku powraca! Elektryczne Gitary z wokalistą Kubą Sienkiewiczem przedstawiają nowy utwór – “Podróżnicze sny 2020”. Jest to zarazem zapowiedź nowego albumu formacji, który ukaże się już 30 kwietnia nakładem SP Records.

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak “Jestem z miasta”, “Co ty tutaj robisz”, “Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – “Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Justin Bieber zaśpiewał dla Hailey wielki hit Whitney Houston

“Podróżnicze sny 2020” to optymistyczna melodia, o brzmieniu charakterystycznym dla Elektrycznych Gitar. Pierwotna wersja utworu ukazała się na solowym albumie Sienkiewicza “Powrót brata” z roku 2003, a teraz kawałek powraca w nowej, subtelnej, nieco wakacyjnej aranżacji. Towarzyszy mu teledysk, reżyserowany przez Sławka Pietrzaka, ze zdjęciami Jakuba Jędrzejewskiego w słonecznym pejzażu Teneryfy. 

“Podróżnicze sny 2020” zapowiadają album “2020”, który ukaże się 30 kwietnia i będzie pierwszym od czterech lat wydawnicwem Elektrycznych Gitar.  – To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie – opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji. Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, “Dzieci” oraz “Człowiek z liściem”. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

Wydawnictwo ukaże się 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records – na płycie CD oraz podwójnym winylu. Oba nośniki można już zamawiać w internetowym sklepie SP Records.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Selena Gomez wyznała, że jej życie osobiste „wymknęło się spod kontroli”

Podróżnicze sny 2020
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!