Oto najlepsze świąteczne piosenki! Polskie hity na Boże Narodzenie 2020

Oto najlepsze świąteczne piosenki! Polskie hity na Bożego Narodzenia 2020
Oto najlepsze świąteczne piosenki! Polskie hity na Bożego Narodzenia 2020 (fot. pixabay.com)

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami! Magia świąt to niezwykła aura, której od zawsze towarzyszą dźwięki znanych i lubianych hitów muzycznych. Poznajcie najlepsze świąteczne piosenki na Święta 2020!

Najlepsze świąteczne piosenki na 2020 – sprawdźcie zestawienie MUZOTAKT.pl!

Święta Bożego Narodzenia, które przypadają na dzień 25 grudnia to tradycja chrześcijańska upamiętniająca narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to wyjątkowy czas, w którym ludzie na całym świecie dzielą się opłatkiem, składają sobie najlepsze życzenia i cieszą się rodzinnym ciepłem. Przygotowania do uroczystości wigilijnej to bardzo emocjonujący moment. Radość ubierania choinki, robienie domków z piernika czy przygotowywanie prezentów dla najbliższych są duchowym przeżyciem dla każdego z nas.

▸ Zobacz także: Rita Ora po raz drugi złamała zasady lockdownu! “Upokarzające” przeprosiny gwiazdy

Nie tylko podczas świąt, ale także w każdy grudniowy dzień towarzyszą nam wyjątkowe piosenki, które rozbrzmiewają w sklepach, galeriach handlowych i towarzyszą nam nawet podczas korków w samochodzie. Jednym słowem, pomagają nam przetrwać z uśmiecham na twarzy tą przedświąteczną gorączkę. Muzyka opiewa każdą chwilę i pozwala nam poczuć prawdziwy klimat gwiazdki.

Jakie piosenki są nam najbliższe? Oto najlepsze świąteczne piosenki 2020!

Jest wiele propozycji na polskim rynku muzycznym, jeśli chodzi o utwory świąteczne. Poniżej znajdziecie najlepsze świąteczne piosenki na Święta Bożego Narodzenia 2020.

 Czytaj także: Camila Cabello i Shawn Mendes całują się w świątecznym klipie „The Christmas…

#14 „Z kopyta kulig rwie” zespołu Skaldowie.

Piosenka przywołuje naszą tęsknotę za białymi świętami. Ten znany utwór pochodzi z płyty “Cała jesteś w skowronkach” z 1969 r.

Z kopyta kulig rwie

#13 „Dzień jeden w roku” z repertuaru Czerwonych Gitar.

To jeden z najstarszych przebojów, który odtwarzany jest już 44 lata. Został stworzony w 1976 roku przez Seweryna Krajewskiego, a słowa napisał Krzysztof Dzikowski.

Dzień jeden w roku

#12 „Gdy Wigilia jest” Feel

Gdy Wigilia jest

#11 „Na całej połaci śnieg” to utwór, który wykonała Anna Maria Jopek i Jeremy Przybora.

Na całej połaci śnieg

#10 „Ding Dong” z repertuaru Kayah.

To bajkowy utwór opowiadający o świętach, skomponowany przez Krzysztofa Pszona i Patrycję Żbikowską. Sama artystka napisała tekst do piosenki.

Ding Dong

#9 „Dziś nadzieja rodzi się” w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego.

To wyjątkowy utwór, który opowiada o magii świąt i nadziei.

Dziś nadzieja rodzi się

#8 „Święta w nas” to propozycja od zespołu Blue Cafe.

Piosenka została wydana w grudniu 2015 roku i do dnia dzisiejszego jest jedną z ulubionych melodii świątecznych. Muzykę skomponował Paweł Rurak – Sokal, a słowa napisała wokalistka zespołu Dominika Gawęda.

Święta w nas

#7 „Kolęda dwóch serc” w wykonaniu zespołu Pectus.

To polska wersja legendarnego przeboju pt. „Last Christmas” George’a Michael’a. Za polski tekst odpowiedzialny jest Jacek Skubikowski.

Kolęda dwóch serc

#6 „Wielkie świąteczne całowanie” to duet Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski.

Piosenka wydana 6 grudnia 2012 roku zdobyła całkiem spore grono odbiorców i jest chętnie odtwarzana do dnia dzisiejszego.

Wielkie świąteczne całowanie

#5 „Pierwsza Gwiazda”

Utwór w wykonaniu zespołu TGD z udziałem Natalii Kukulskiej, Mariki, Natalii Niemen, Kuby Badacha, Piotra Cugowskiego i Mietka Szcześniaka. To kompozycja, która przeniesie Was w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwsza Gwiazda

#4 „Pada śnieg” w wykonaniu Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka.

To kompozycja, która przenosi nas do zimowej krainy świąt. Ten niesamowity duet rozgrzeje serce każdego! Przyznacie, że polskie piosenki świąteczne są piękne?

Pada śnieg

#3 Gromee – „Zaśnieżone miasta” (ft. Sound’n’Grace)

Zaśnieżone miasta

▸ Przeczytaj również: Magdalena Narożna z numerem jeden. Fani są zachwyceni!

#2 „Kto wie” z repertuaru De-Su.

Polskie świąteczne piosenki bez tego kawałka?! Autorem muzyki jest Robert Janson z zespołu Varius Manx. Niezwykła melodia, która dostarczy nam wielu muzycznych wrażeń. Trio muzyczne wydało piosenkę w 2000 roku i do dzisiaj możemy cieszyć się jej wyjątkowym klimatem.

Kto wie

#1 „Coraz bliżej święta” w wykonaniu Anny Szarmach.

Niezrównany bestseler na liście „polskie świąteczne piosenki”! Chyba nikt nie wyobraża sobie świątecznej aury bez tego hitu. Dzięki kampanii firmy Coca-Cola, utwór zdobył wielką popularność i zagościł w naszych sercach na zawsze. Teledysk na platformie YouTube wyświetlono już blisko 14 miliony razy.

Coraz bliżej święta
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas również na Facebooku Instagramie.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!