MUZOTAKTNEWSYMuzykaMegagwiazda z Turcji Aleyna Tilki zaskakuje w popowo-rockowej odsłonie

Megagwiazda z Turcji Aleyna Tilki zaskakuje w popowo-rockowej odsłonie
M

Aleyna Tilki to turecka wokalistka i autorka piosenek, która rozpoczęła karierę jako 14-latka za sprawą udziału w programie "The Voice Turkey". Osiem lat później osiągnęła ponad 1,7 miliardów wyświetleń na YouTube i ponad 150 milionów streamów na Spotify, mając w dorobku zaledwie 10 singli.

REKLAMA
REKLAMA

22-letnia obecnie Aleyna Tilki była pierwszą turecką piosenkarką, która uzyskała ponad miliard odsłon na YouTube za sprawą teledysków do takich utworów, jak “Yalnız Çiçek” i “Sen Olsan Bari“.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

Pierwsze anglojęzyczne nagranie Aleyny Tilki, “Retrograde“, zostało stworzone przez zespół gwiazd, w skład którego weszli Dua LipaDiploSarah HudsonJR Blender oraz King Henry. Utwór trafił na 1. miejsce YouTube w Turcji, osiągając ponad 24 miliony streamów. Remixy do nagrania przygotowali Galantis oraz Vintage Culture.

Ostatnio artystka współpracowała z Dillionem Francisem przy utworze “Real Love“, który jest głównym singlem z jego najnowszego albumu “Happy Machine“. Numer dotarł do 24. miejsca na liście Billboard Dance Club Songs.

Obecnie Aleyna Tilki przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu w języku angielskim. Zapowiada go druga anglojęzyczna piosenka Turczynki, “Take It Or Leave It“. To energetyczny pop-punkowy kawałek, który odzwierciedla buntowniczą, niepokorną duszę młodej gwiazdy. Skomponował go Gil Lewis, autorkami tekstu były Mali-Koa Hood i sama Aleyna, a za mix i mastering odpowiadał nominowany do nagrody Grammy Luca Pretelosi.

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA